Водний баланс організму

Вода — не чарівна паличка, однак користі приносить багато

Схоже, що в наш час у людей, де б вони не знаходились, майже завжди є вода (в пляшках чи в інших ємностях). І це не дивно: вода просто необхідна для нашого здоров'я, розвитку, нормального функціонування.

Дієтологи радять думати про воду як про живильну речовину для нашого організму, який має постійну потребу в цій речовині. Вода — найважливіша складова харчування для нашого тіла, присутня як в рідинах, так і в продуктах харчування. У нашому повсякденному житті втрата рідини відбувається безперервно, і задля підтримки доброго здоров'я й тонусу ці втрати води повинні постійно поповнюватися, — стверджують лікарі.

Коли споживання води менше, ніж втрати рідини нашим організмом, то організм може піддатися зневодненню. Втрати рідини посилюються у жаркому кліматі, під час напружених тренувань, стресу, на великих висотах. У літніх людей втрати рідини вищі, тому необхідність постійного поповнення водного балансу у них більш виражене.

Дізнатись, чи достатньо води Ви споживаєте кожного дня, допоможуть наступні тези.

Питна вода допомагає підтримувати водний баланс організму
Наше тіло складається з води більш ніж на 60%. Функції рідини в організмі включають травлення, всмоктування, кровообіг, транспорт поживних речовин, підтримку температури тіла тощо. Коли в організмі мало рідини, мозок запускає механізм відчуття спраги, а тому необхідно поповнювати водний баланс організму.
Вода може допомогти керувати калоріями
Люди, котрі протягом багатьох років сидять на дієті, п'ють багато води, застосовуючи це як стратегію в намірах щодо втрати ваги. Так, вода не має магічного впливу на баланс ваги, але цілком здатна замінити собою висококалорійні напої і, безумовно, допомагає в процесі схуднення. Їжа з високим вмістом води, як правило, виглядає більш об'ємно.
Вода допомагає «заряджати» енергією м'язи
Клітини, які не підтримують баланс рідини та електролітів, висихають. Це може призвести до втоми м'язів. Коли м'язові клітини не мають достатньо рідини, їх продуктивність знижується. Тому важливо вживати чисту воду при фізичних навантаженнях. Американський коледж спортивної медицини рекомендує наступні принципи прийому води: до занять і під час фізичної активності. Згідно з цими принципами, людям рекомендується випивати близько півлітра води за 2 години до тренування. Під час тренування рекомендується вживати воду майже одразу після початку тренувань і пити її через регулярні проміжки часу протягом всього тренування, щоб заповнити втрачену з потом рідину.
Вода допомагає добре виглядати Вашій шкірі
Шкіра містить велику кількість води, і функціонує в якості захисного бар'єру, запобігаючи надлишковій втраті рідини. Зневоднення робить шкіру більш сухою і зморшкуватою, це може бути виправлено при правильній гідратації організму. Також можна допомогти шкірі утримати вологу за допомогою зволожуючого крему, який створює додатковий фізичний бар'єр.
Вода допомагає Вашим ниркам
Рідини тіла транспортують відходи життєдіяльності як у клітини, так і з клітин. Нирки роблять приголомшливу роботу з очищення і позбавлення організму від токсинів доти, допоки споживання рідини є правильним. Коли організм отримує достатню кількість рідини, сеча виділяється без запаху і має світлий колір. Коли тіло не отримує достатню кількість рідини, у сечі з'являється колір і різкість її запаху зростає, оскільки нирки утримують додаткову рідину для організму. Якщо регулярно пити надто мало рідини, то зростає ризик утворення каменів у нирках, особливо в теплому кліматі.
Вода допомагає підтримувати нормальне функціонування кишечника
Лікарі-дієтологи відзначають, що достатня кількість рідини і клітковини — це ідеальне поєднання, оскільки рідина накачує волокна і допомагає підтримувати правильну роботу кишечника.

Якщо ви вважаєте, що повинні вживати більше води, то ось декілька порад, які допоможуть збільшити споживання рідини:

  • супроводжуйте вживання води або напоїв з кожним прийомом їжі;
  • обирайте ті напої, які Ви любите. Ви будете пити більше рідини, якщо напій Вам подобається;
  • їжте більше фруктів і овочів. Високий вміст води внесе свій вклад;
  • заведіть собі правило: завжди і скрізь мати з собою пляшку з водою;
  • обирайте напої, які відповідають Вашим індивідуальним потребам: якщо стежите за калоріями, тоді вибирайте малокалорійні напої або чисту питну воду.

Не легковажте водним балансом свого організму!

Автор : btamedia press