Значення води для людей, котрі ведуть активний спосіб життя

Багато з тих, хто тільки починає знайомитись із бодібілдингом і хочуть поліпшити свої результати, ставлять перед собою запитання: «Який найкращий анаболик у світі?». Вірите чи ні, але ця чарівна субстанція зветься водою. Ви можете старанно тренуватись, дотримуватися правильної дієти, але якщо забуваєте про роль води в житті людини, то просто будете завдавати собі шкоди.

У цій статті Ви дізнаєтеся, яку роль відіграє вода в житті людини та скільки води необхідно вживати активно зайнятим людям на день.

М'язова клітина складається з білка, і її розмір залежить від кількості глікогену (складовані вуглеводи) та невеликого внутрішньом'язового жиру. Але найбільш важливий елемент, який впливає на розмір м'язової клітини й на анаболізм, є вода, тому що більша частина клітин складається саме з неї. Якщо не будете споживати достатню кількість води, Ви не тільки негативно вплинете на процес росту м'язів й на спалювання жиру, але також не зможете зберегти й наростити м'язові тканини.

Вода в житті людини відіграє важливу роль. Тому Вам необхідно пити воду щодня. Спортсменам для підтримки належної гідратації вода потрібна в куди більшій мірі у порівнянні людьми іншого роду занять. Тому чим довше й інтенсивніше Ви виконуєте бодібілдинг-програму тренування, тим важливіше споживати достатньо води.

Належна гідратація під час тренування з бодібілдингу має особливе значення. Дослідження показали, що спортсмени, які втрачають всього лише два відсотки від маси тіла через потовиділення, відчувають зменшення обсягу крові, що змушує серце працювати більш інтенсивно. Таке зниження обсягу крові призводить до таких проблем, як запаморочення, слабкий опір жарі, втома і судоми м'язів.

Існує кілька причин, чому атлети відчувають зневоднення, але найбільш очевидна з них — це недоcтача води. Додайте до цього ще тренування в жарку погоду або у задушливому приміщенні — і кінцевим результатом, звичайно ж, буде зневоднення. Спортсменів повинні забезпечувати водою не тільки до, під час і після тренування, але й протягом усього дня.

Скільки води необхідно для підтримки оптимальної продуктивності тренування? Не існує точного обсягу води, який буде оптимальним для кожного спортсмена. Причиною цього є наступні фізичні особливості:

  1. Суха м'язова маса. Чим більше у Вас сухої маси, тим більше води Вам потрібно.
  2. Відсоток жиру в організмі. Чим менший відсоток, тим більше води Вам потрібно.
  3. Рівень виділення поту. Чим більше потієте, тим більше води необхідно споживати.
  4. Активність. Якщо Ви більш активний, то й більший об'єм води Вам необхідний для виконання своєї діяльності. Передзмагальні тренування з бодібілдингу вимагають ще більш значного об'єму води, ніж у міжсезоння.

Атлети, які тренуються тривалий час, повинні пити дуже багато води в день. Також повинні доповнювати свій раціон спеціальними питними добавками. Американський коледж спортивної медицини стверджує, що вживання спортивних напоїв, які містять електроліти (натрій, калій, магній, кальцій) і вуглеводи, може допомогти в підтримці рідинно-електролітного балансу та ефективності тренування.

Автор : btamedia press