Значення води для літніх людей

Кожній людині необхідно регулярно споживати достатню кількість води. Особливо це стосується людей похилого віку.

Мозок літніх людей не в змозі проконтролювати, чи достатньо рідини в організмі. Дослідження показують, що люди похилого віку помирають в жарку погоду, тому що нервовий центр їх головного мозку втрачає здатність визначати, чи достатню кількість води вони споживають.

Доведено, що літні люди не відчувають такого задоволення від втамування спраги, як молоді, проте причина цього феномена залишалася невідомою.

Вчені Університету Мельбурна досліджували дане явище. У ході декількох експериментів з молодими і літніми чоловіками, які не страждають ніякими особливими захворюваннями. Спочатку вчені ввели добровольцям сольовий розчин, щоб вони відчули спрагу, а потім дали їм воду і дозволили пити стільки, скільки їм хотілося. Поки об'єкти експериментів тамували спрагу, вчені стежили за реакцією їх організму за допомогою спеціальної апаратури. Виявилося, що хоча літні людиь й випивали в середньому у два рази менше води, ніж молоді, і у тих, і у інших відбувалося схоже заспокоєння мозкової активності у зоні мозку, яка активується, коли людина відчуває спрагу.

Висновки дозволяють припустити, що мозкова активність в цій ділянці мозку у літніх людей спадає набагато швидше після того, як вони випивають трохи води. Цим можна пояснити, чому люди похилого віку п'ють менше, навіть якщо відчувають таку ж сильну спрагу, як і молодші люди. Той факт, що реакція мозку в обох вікових групах була схожою, дозволив вченим зробити висновок, що причина, через яку люди похилого віку не відчувають такого ж задоволення при споживанні води, як молоді, відчуваючи при цьому не менш сильну спрагу, криється у вікових змінах нервових закінчень, що знаходяться в області рота, горла й шлунка.

Ці висновки підтверджують, що літнім людям необхідно регулярно споживати достатню кількість води, особливо якщо стоїть спекотна погода.

Норма води для дорослої людини — близько 8 склянок води в день; таке нормування допомагає запобігти зневодненню організму. Люди, що ведуть фізично активний спосіб життя, повинні вживати води більше.

Тож досхочу споживаймо воду і будьмо здорові!

Автор : btamedia press